O nás

Proč jsme tady?

Nápad vyrábět zavoskované ubrousky přišel v roce 2017 - v době, kdy taška na igelity pod náporem nakupování pečiva a různého balení jídla přetékala. Nechápejte mne špatně - proti igelitu jako takovému nic nemám, je to skvělý vynález a v některých oblastech nenahraditelný. Nejsem militantní, přede mnou igelitové sáčky schovávat nemusíte, ale je bezva, pokud si v obchodě neberete stále nový, ale použijete ten, co jste si na rohlíky brali včera, nebo si vezmete látkový pytlík. To, co mi totiž vadí, je zbytečné a stále narůstající plýtvání plastem. Nelíbí se mi, když lidé v záchvatu ekovlny vyhodí všechny plastové krabičky a nahradí je sice méně zatěžujícím, ale rovnnocenně užitečným obalovým materiálem, nelíbí se mi greenwashing, který znehodnocuje cenné myšlenky.

Proto ode mne neuslyšíte, že jsou zavoskované ubrousky to nejlepší na světě, že bez nich nelze žít, že Vám mohou nahradit všechny obaly. Nejsou, lze a nemohou. Ale i přesto si myslím, že jsou skvělým nástrojem pro všechny, kteří chtějí trochu přispět ke snížení plýtvání a kterým je bližší mít mezi prsty látku a ne šustivý igelit.

Každý ubrousek a pytlík pro Vás připravuji já osobně, ne robot, proto potřebujete-li atypický rozměr, napište mi, vymyslíme. Látkou se snažím neplýtvat, proto jsou často ubrousky nikoli přesně 30x30 cm, ale např. 28x28 cm, aby nezbyl zbytečný odpad. I přesto však látkový odpad vzniká - budete-li mít zájem o odstřižky, najdete je za cenu poštovného v samostatné kategorii. 

Naše ubrousky nejsou a s ohledem na jejich charakter nemohou (vosk jako potenciální alergen, proměnlivá kvalita vosku) být atestovány na přímý styk s potravinami. Zavoskované ubrousky používám s klidným svědomím již více než 2 roky, stejně jako naši zákazníci.

Vosk bereme vždy od českých včelařů a včelařek, české včely máme rádi :) 

ubrouskovekolo